• استراتژی های خود تنظیمی در مقابل موانع پیش رو در کاهش وزن

  عوامل زیادی وجود دارند که مانع موفقیت افراد در کاهش وزن می شوند. این عوامل شامل فقدان حمایت، ورزش نکردن،  فقدان نیروی اراده و احساساتی هستند که بر خلاف مسیر رسیدن به هدف (مثل استرس و احساسات تاثیرگذار بر غذا خوردن) عمل می کنند.  برای غلبه بر موانع در راه رسیدن به کاهش وزن، مهارت های خود تنظیمی ویژه ای باید آموخته شود. هر کدام از این موانع، ضرورتاً به خود تنظیمی متفاوتی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند. ورزش هایی که با وزن بدن انجام می‌شوند به انواعی از مشکلات مربوط به سلامتی شامل دیابت نوع دو، سرطان و بیماری های عروق کرونری کمک می کنند.

 • بیش خوری ناشی از استرس، هورمون ها و گرسنگی
  به نظر می رسد استرس بر دریافت غذایی تاثیر می گذارد. مطالعات متعددی که بسیاری از آنها در حیوانات  انجام شده است نشان داده اند، که اضطراب جسمی یا احساسی باعث افزایش مصرف مواد غذایی پرچرب، با قند  بالا یا هر دو می شود. 
 • شیرین کننده های مصنوعی و مضرات آنها
  با گسترش صنایع غذایی و تنوع مواد غذایی، طیف وسیعی از ترکیبات از جمله رنگ های خوراکی، نگهدارنده های مختلف، طعم دهنده ها و سایر افزودنی ها در تولید مواد غذایی استفاده می شود.
   
 • عضله سازی و مزایای آن برای سلامتی

  گاها به محض اینکه اسمی از تمرینات قدرتی برده می شود بسیاری از افراد تصور می کنند که این تمرینات بسیار سخت و حتی آسیب زننده می باشد. یکی از دغدغه های بزرگ هر فرد از سن میان سالگی به بعد ترس از دست دادن سلامتی و تناسب اندام می باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند در سنین بالاتر راهکاری برای جلوگیری از مرگ سلول های عضلانی وجود ندارد، لذا تسلیم زندگی در کم تحرکی و کسالت می شوند. قطعا این طور اندیشیدن حاصل ناآگاهی و اشتباه بزرگی می باشد. آیا راهی وجود دارد که در جنگ با پیری پیروز شویم؟ 

 • کبد چرب بیماری پنهان
  کبد یکی از ارگان های سیار مهم بدن است که فعالیت ها و عملکرد های ویژه ای دارد. 
   متابولیسم چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها در کبد انجام می شود.
 • نقش میکروبیوم روده در بدن انسان
  با تغییر سبک زندگی در جوامع مختلف بدن انسان ها دچار دگرگونی شده است . همه ی انسان ها در ویژگی های فیزیولوژیک منحصر به فرد هستند . یکی از این ویژگی ها فلور بدن است. 
   
 • چگونه کبدی سالم داشته باشیم
  کبد از جمله ارگان های بدن است که اگر کارایی و عملکرد آن در اثر بیماری دچار مشکل شود، سایر اعضا بدن نیز اسیب می بینند. بنابراین محافظت از آن اهمیت ویژه ای دارد. در ادامه به گیاهان و مواد غذایی مفید برای کبد چرب اشاره می شود.
   
 • ورزش در درمان بیماریهای مزمن
  فعالیت بدنی جزء جدایی ناپذیر یک زندگی سالم است. میزان مناسب ورزش می تواند علاوه بر پیشگیری از بیماری های مزمن باعث بهبود آن ها در مبتلایان شود.